TAJR156K002RNJ
Mfr.Part #
TAJR156K002RNJ
Description
CAP TANT 15UF 10% 2.5V 0805
Capacitance :
15μF
Depth :
1.3mm
Number of Pins :
Dissipation Factor :
8 %
Voltage - Rated DC :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Height :
1.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.1Ohm
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Tolerance :
±10%