TAJR155K010RNJ
Mfr.Part #
TAJR155K010RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20Ohm
Voltage :
10V
Depth :
1.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
1.5μF
Voltage - Rated DC :
10V
Number of Pins :
Height :
1.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Shape :
J BEND
Dissipation Factor :
6 %
Dielectric Material :
Tantalum
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated :
10V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
10%
Polarity :
Polar
Tan Delta :
0.06
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Published :
Length :
2.05mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.3mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Package / Case :
Molded
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
TAJR155K010RNJ
Introducing Tantalum Capacitors KYOCERA AVX TAJR155K010RNJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Number of Pins:2, Number of Terminations:2, Package / Case:Molded, TAJR155K010RNJ pinout, TAJR155K010RNJ datasheet PDF, TAJR155K010RNJ amp .Beyond Tantalum Capacitors KYOCERA AVX TAJR155K010RNJ ,we also offer 293D106X9016B2TE3, TAJR106M006RNJ, 293D106X0016B2TE3, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.