TAJR154M035RNJ
Mfr.Part #
TAJR154M035RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.15UF 20% 35V 0805
Lead Free
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.2mm
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Weight :
5.499807mg
Polarity :
Polar
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated DC :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24Ohm
Depth :
1.3mm
No
Length :
2.05mm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
2
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TAJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Dissipation Factor :
4 %
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
R
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm