TAJR106M006YNJ
Mfr.Part #
TAJR106M006YNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Height :
1.2mm
Termination :
SMD/SMT
Series :
TAJ
Leakage Current :
600nA
Voltage - Rated DC :
6V
Depth :
1.3mm
Manufacturer Size Code :
R
HTS Code :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Mount :
J BEND
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Mounting Type :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V