TAJR106M006SNJ
Mfr.Part #
TAJR106M006SNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.2mm
Type :
Lead Free
HTS Code :
Polarity :
Polar
JESD-609 Code :
e3
Leakage Current :
600nA
Dissipation Factor :
8 %
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
10μF
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
1.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Radiation Hardening :
No
Feature :
GENERAL PURPOSE
Series :
TAJ
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Mount :
Published :
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Length :
2.05mm
Manufacturer Size Code :
R
Voltage - Rated DC :
6.3V