TAJR106M006ANJ
Mfr.Part #
TAJR106M006ANJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Gold (Au)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
J BEND
JESD-609 Code :
e4
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Surface Mount :
yes
Tan Delta :
0.08
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
ESR :
6000 mΩ
HTS Code :
Polarity :
POLARIZED
Lead Free :
Lead Free
Length :
2.05mm
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Negative Tolerance :
20%
Width :
1.3mm
Positive Tolerance :
20%
Published :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Height :
1.2mm
Leakage Current :
0.0006mA