TAJR106M004RNJ
Mfr.Part #
TAJR106M004RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 4V 0805
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
2.05mm
Lead Free
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Leakage Current :
500nA
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated DC :
4V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
21 Weeks
Series :
TAJ
Height :
1.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Manufacturer Size Code :
R
Polarity :
Polar
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Case Code (Metric) :
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2
Tan Delta :
0.06
Dissipation Factor :
6 %