TAJR106M002RNJ
Mfr.Part #
TAJR106M002RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 2.5V 0805
Height :
1.2mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Manufacturer Size Code :
R
Voltage - Rated DC :
2.5V
Lead Free
Length :
2.05mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Type :
Molded
Capacitance :
10μF
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
HTS Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.3mm
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5Ohm
Leakage Current :
500nA
Dissipation Factor :
8 %
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Series :
TAJ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%