TAJR106K002RNJ
Mfr.Part #
TAJR106K002RNJ
Description
CAP TANT 10UF 10% 2.5V 0805
Tantalum Capacitors
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5Ohm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±10%
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
2.5V
Capacitance :
10μF
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
8 %
Depth :
1.3mm
Polarity :
Polar
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
R
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Height :
1.2mm