TAJR105M025RNJ
Mfr.Part #
TAJR105M025RNJ
Description
CAP TANT 1UF 20% 25V 0805
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Dissipation Factor :
4 %
Depth :
1.3mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2.05mm
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Manufacturer Size Code :
R
Factory Lead Time :
21 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Weight :
5.499807mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Height :
1.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm