TAJR105M020RNJ
Mfr.Part #
TAJR105M020RNJ
Description
CAP TANT 1UF 20% 20V 0805
yes
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
R
Factory Lead Time :
21 Weeks
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Dissipation Factor :
4 %
REACH SVHC :
No SVHC
Weight :
5.499807mg
Case Code (Metric) :
Capacitance :
1μF
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Feature :
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Depth :
1.3mm
Voltage - Rated DC :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Height :
1.2mm