TAJR105M010RNJ
Mfr.Part #
TAJR105M010RNJ
Description
CAP TANT 1UF 20% 10V 0805
Capacitance :
1μF
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
Height :
1.2mm
Dissipation Factor :
4 %
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm
Polarity :
Polar
Depth :
1.3mm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Tolerance :
±20%
TAJ
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
10V