TAJE686K020HNJ
Mfr.Part #
TAJE686K020HNJ
Description
CAP TANT
Length :
7.3mm
Leakage Current :
13.6μA
Height :
4.3mm
Width :
4.3mm
Voltage - Rated DC :
20V
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
10%
Depth :
4.3mm
Dissipation Factor :
6 %
Terminal Shape :
J BEND
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Published :
HTS Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tan Delta :
0.06
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Capacitance :
68µF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Metric) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm