TAJE336K035ANJ
Mfr.Part #
TAJE336K035ANJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
Length :
7.3mm
Capacitance :
33μF
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
23 Weeks
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Leakage Current :
0.0116mA
Terminal Finish :
Gold (Au)
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Polarity :
POLARIZED
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
2
Width :
4.3mm
Tan Delta :
0.06
ESR :
500 mΩ
Height :
4.1mm