TAJE227K010TNJV
Mfr.Part #
TAJE227K010TNJV
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Stock
976
In Stock :
976
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TAJ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Manufacturer Size Code :
E
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Capacitance :
220μF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Published :
2016
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm