TAJE226M035HNJ
Mfr.Part #
TAJE226M035HNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Radiation Hardening :
No
Published :
Lead Free :
Lead Free
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated DC :
35V
Voltage - Rated :
35V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.3mm
Tan Delta :
0.06
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Depth :
4.3mm
Package / Case :
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
7.7μA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
4.3mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
HTS Code :
Terminal Shape :
J BEND
Factory Lead Time :
21 Weeks
Polarity :
Polar
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
22µF
Width :
4.3mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Max Operating Temperature :
125°C