TAJC687K002RNJ
Mfr.Part #
TAJC687K002RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 680UF 10% 2.5V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Published :
Leakage Current :
17µA
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
2.5V
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
21 Weeks
Dissipation Factor :
18 %
Polarity :
Polar
Height :
2.8mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
C
Tan Delta :
0.18
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
680μF
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±10%
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Type :
Molded
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Series :
TAJ
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
200mOhm
Terminal Shape :
J BEND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm