TAJC685K035TNJ
Mfr.Part #
TAJC685K035TNJ
Description
CAP TANT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
6mm
Height :
2.6mm
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Reference Standard :
AEC-Q200
Polarity :
POLARIZED
ESR :
1800 mΩ
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Positive Tolerance :
10%
Size Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
10%
Width :
3.2mm