TAJC226M025SNJ
Mfr.Part #
TAJC226M025SNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2312
Tantalum Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Leakage Current :
0.0055mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Published :
Terminal Shape :
J BEND
Tolerance :
±20%
Depth :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
POLARIZED
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Height :
2.6mm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Tan Delta :
0.06
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
TAJ
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm