TAJC226K016HNJ
Mfr.Part #
TAJC226K016HNJ
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
Tan Delta :
0.06
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated DC :
16V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Surface Mount :
yes
Height :
2.8mm
Length :
6mm
JESD-609 Code :
e0
Case Code (Imperial) :
Width :
3.2mm
Voltage - Rated :
16V
Dissipation Factor :
6 %
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Reference Standard :
CECC30801-005
Polarity :
Polar
Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Leakage Current :
3.5μA
Pbfree Code :
No
Depth :
3.2mm
Package / Case :
1 (Unlimited)
Published :
Max Operating Temperature :
125°C