TAJC106K025TNJ
Mfr.Part #
TAJC106K025TNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Dissipation Factor :
6 %
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Package / Case :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
TANTALUM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10%
Polarity :
Polar
Length :
6mm
Depth :
3.2mm