TAJB475K035TNJ
Mfr.Part #
TAJB475K035TNJ
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 1411
Height :
1.9mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Reference Standard :
AEC-Q200
ESR :
3100 mΩ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Polarity :
POLARIZED
Negative Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e3
Width :
2.8mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
3.5mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positive Tolerance :
10%