TAJB225K020TNJ
Mfr.Part #
TAJB225K020TNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Reference Standard :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Factory Lead Time :
21 Weeks
Negative Tolerance :
10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size Code :
Polarity :
POLARIZED
ESR :
3500 mΩ
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
2.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
1.9mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Length :
3.5mm
Capacitance :
2.2μF