TAJB224K050SNJ
Mfr.Part #
TAJB224K050SNJ
Description
CAP TANT
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Tan Delta :
0.04
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
220nF
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Length :
3.5mm
Width :
2.8mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Leakage Current :
500nA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Lead Free
Polarity :
POLARIZED
Dissipation Factor :
4 %
Reference Standard :
CECC30801-005
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Height :
1.9mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14Ohm
Weight :
15.989131mg
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C