TAC275K050P06-F
Mfr.Part #
TAC275K050P06-F
Tan Delta :
0.04
Leakage Current :
0.0011mA
Diameter :
4.57mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
10%
Capacitance :
2.7µF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V