TA310PA68R0J
Mfr.Part #
TA310PA68R0J
Description
RES 68 OHM 5% 10W POWERCHIP
Height :
25.908mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Terminal Pitch :
7.62mm
JESD-609 Code :
e0
Working Voltage :
500V
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
1.000Lx0.100W 25.40mmx2.54mm
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power Rating :
10W
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
68Ohm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
TA310PA68R0J
Through Hole FIXED RESISTOR, 68Ohm, Thick Film,