TA12-11GWA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TA12-11GWA
Manufacturer
Kingbright
Description
LED MATRIX 5X7 1.2" 565NM GRN
Stock
909
In Stock :
909
Manufacturer :
Kingbright
Product Category :
Height :
8.128mm
Max Operating Temperature :
85°C
Forward Current :
30mA
Operating Supply Voltage :
2.2V
Internal Connection :
Common Cathode Row, Common Anode Column
Character Height :
30mm
Number of Functions :
1
Configuration :
5 x 7
REACH SVHC :
No SVHC
Wavelength - Peak :
565 nm
Published :
2006
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Size / Dimension :
0.90Lx1.54W x 0.32 H 22.9mmx39.0mmx8.0mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Luminous Intensity :
19 mcd
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Element Configuration :
Common Anode
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated DC :
2.2V