T9AV1D12-22U
Mfr.Part #
T9AV1D12-22U
Description
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 22V
Product Status :
Obsolete
Features :
Coil Insulation :
Class F
Base Product Number :
T9AV1
Must Operate Voltage :
16.5 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Release Voltage :
2.2 VDC
Mounting Type :
Through Hole
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Switching Voltage :
277VAC - Max
Coil Voltage :
22VDC