T97R476K035EAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T97R476K035EAB
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
3024 (7660 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 35V 3024
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.299Lx0.236W 7.60mmx6.00mm
Ratings :
COTS
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Conformal Coated
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
7.5946mm
Feature :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
35V
Width :
5.9944mm
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, T97
Published :
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
47μF