T97R476K035EAA
Mfr.Part #
T97R476K035EAA
Package / Case
3024 (7660 Metric)
Description
CAP TANT 47UF 10% 35V 3024
Size / Dimension :
0.299Lx0.236W 7.60mmx6.00mm
Ripple Current :
1600mA
Depth :
6mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
JESD-609 Code :
e0
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
No
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Leakage Current :
0.0165mA
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
35V
Type :
Conformal Coated
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
R
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
0.06
Height :
3.6mm