T95Z336M010LSSL
Mfr.Part #
T95Z336M010LSSL
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2910
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
Z
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Length :
7.239mm
Tolerance :
±20%
Width :
2.6416mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
33μF