T95Z336K016EZAL
Mfr.Part #
T95Z336K016EZAL
Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2910
Width :
2.6416mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Z
Feature :
High Reliability
Length :
7.239mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm