T95Z336K010LSSL
Mfr.Part #
T95Z336K010LSSL
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2910
Width :
2.6416mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
Z
Capacitance :
33μF
Length :
7.239mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ratings :
COTS
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C