T95Z226M016LSAL
Mfr.Part #
T95Z226M016LSAL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2910
Voltage - Rated :
16V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Tolerance :
±20%
Length :
7.239mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Manufacturer Size Code :
Z
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Width :
2.6416mm
Capacitance :
22µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)