T95Z226K020LSSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95Z226K020LSSL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2910
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±10%
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Ratings :
COTS
Voltage - Rated :
20V
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Capacitance :
22µF
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Type :
Conformal Coated
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Manufacturer Size Code :
Z
Width :
2.6416mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Length :
7.239mm