T95Z156M020EZSL
Mfr.Part #
T95Z156M020EZSL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2910
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±20%
Width :
2.6416mm
Length :
7.239mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
Z
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Voltage - Rated :
20V