T95Z156M020CZAL
Mfr.Part #
T95Z156M020CZAL
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2910
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Length :
7.239mm
Width :
2.6416mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
15μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)