T95Z156K025LZAL
Mfr.Part #
T95Z156K025LZAL
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2910
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
Z
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Voltage - Rated :
25V
Length :
7.239mm
Width :
2.6416mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C