T95Z107M6R3LSAL
Mfr.Part #
T95Z107M6R3LSAL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2910
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Length :
7.239mm
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Width :
2.6416mm
Voltage - Rated :
6.3V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
Z
Max Operating Temperature :
125°C