T95Z107K6R3LSSL
Mfr.Part #
T95Z107K6R3LSSL
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2910
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.239mm
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Width :
2.6416mm