T95Z107K004EZAL
Mfr.Part #
T95Z107K004EZAL
Description
CAP TANT 100UF 10% 4V 2910
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
Z
Width :
2.6416mm
Capacitance :
100μF
Mount :
Surface Mount
Published :
Length :
7.239mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)