T95X685M016LZAL
Mfr.Part #
T95X685M016LZAL
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 2910
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
6.8μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Max Operating Temperature :
125°C
Manufacturer Size Code :
X
Length :
7.239mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
2.6416mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm