T95X685K016CZSL
Mfr.Part #
T95X685K016CZSL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 2910
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Length :
7.239mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
X
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Width :
2.6416mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V