T95X475K020CZSL
Mfr.Part #
T95X475K020CZSL
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 2910
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
4.7μF
Length :
7.239mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
X
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Width :
2.6416mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
20V
Min Operating Temperature :
-55°C