T95X336M004ESAL
Mfr.Part #
T95X336M004ESAL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 4V 2910
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Width :
2.6416mm
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Voltage - Rated :
4V
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.239mm
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Operating Temperature :
125°C