T95X336K004CZSL
Mfr.Part #
T95X336K004CZSL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 4V 2910
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Length :
7.239mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
X
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33μF
Mount :
Surface Mount
Width :
2.6416mm