T95X226M004HZAL
Mfr.Part #
T95X226M004HZAL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 4V 2910
Voltage - Rated :
4V
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Feature :
High Reliability
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.6416mm
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Manufacturer Size Code :
X
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.239mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm