T95X226K6R3EZSL
Mfr.Part #
T95X226K6R3EZSL
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2910
Capacitance :
22µF
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Width :
2.6416mm
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
COTS
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
X
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±10%
Length :
7.239mm