T95X106M016EZSL
Mfr.Part #
T95X106M016EZSL
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2910
Width :
2.6416mm
Length :
7.239mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
X
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)