T95X106M010LZSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95X106M010LZSL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 2910
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.239mm
Manufacturer Size Code :
X
Voltage - Rated :
10V
Width :
2.6416mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
COTS
Type :
Conformal Coated
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Feature :
High Reliability
Series :
TANTAMOUNT®, T95
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm